Dávej si bacha na Alici!


V nouzi potkáš opravdové přátelé

6.kapitola: hostinec smrti

29. září 2014 v 11:34 | Kate♥ |  Vládci Živlů
6.kapitola: hostinec smrti


Ráno jsme vstali brzy a šli jsem si se svími věcmi za město. Dali jsme si svoje tašky na jedno místo, stoupli jsme si do kruhu. Manto nám ukázal jak ovládt živel země. Soustředit, představit si jak malé kaménky zeminy ve velikosti dvou prstů. Jak sem si představila tak se taky stalo. Představila sem si jak kamínky trefili Cākse do hlavy. Taky se stalo, ostatní se jenom řenili.
"Hele nech toho!" varoval mě Cāks.
"Neboj zkusila sem to jestli to funguje." ušklíbla sem se. Cāks se zamračil. Všichni jsme zkoušel ovládnout živel země.
"Zkus to takhle" Mant si stoupl tešně za mě. Chytl mi ruce a před pažil mi je. Kamínky se začali zvedat na ůrověň mích rukou.
"A teď je pošli to toho potůčku." Soustředila sem se, Manto mi pustil ruce a já se ruce přitáhla k tělu a pak prudce oddálila. Kamínky zůstali v potůčku. Manto vyrval, pomocí schopností, ze země větší kámen, předal ho mě, já Eironovi, ten Tsukie, ta Shimimu a Mantovi takhle to šlo dokola až po ten největší.
"Vy díte jak vám to jde." pochváli nás Manto když jsme klečeli, leželi nebo seděli na zemi a vydýchavali se. Manto mě vzal do náruče a přenesl do stínu vedle řeky, pakpomohl Tsuki, Eiron se přemístil sám, a Shimi, k tomu se voda doplazila.
"Výho být vládce vody, skoro poslední." pousmál se.
"Shi řekni nám něco o sobě." pobízeli jsme ho všichni.
"Dobře." začal.
"Sem prvním synem krále v národu vody. Mám mladší sestru. Tahle jizva." ukázal na jiznu na bradě.
"Sem se popral s jedným klukem, když sem byl malý. Rvali jsem se u potoka ve kterém jsou hodně ostřé kameny. Věděl sem kal šlápnout. Ale on mě zrovna schodil na ošklivé místo. Voda mi zachránila život. Ale tuhle jizvu mi nechal ten potok na památku. Celý ty roky sem nepoznal nikoho. Před měsícem vás. Vy jste teď moje jediná rodina." všichni jsme na něj koukli, s Tsuki jsme ku padly kolem krku. Eiron s Mantem, Sky, Tygranem, Naomi a Cāksem nás obejmuli.
"Od teď jsme rodina. Nikdo a nic nás nerozdělí." Koukal sem se na Manta
"Jeden.." začala sem
"Za..." řekl Manto.
"Všechny..." řekla Sky.
"Všichni za jednoho!" řekli jsme všichni společně a zasmáli jsme se.
Asi po hodině a půl jsme vyrazili na cestu. Zakopla sem letěla sem na břicho ale Manto mě chytl a vzal mě na záda.
"Jsi v pořádku?" zeptal se.
"Bolí mě celý tělo." odpověděla sem. Večer už jsme nikdo nemohl chodit. Ale najednou jsme viděli hostinec. Šli jsem k němu blíž.
"Hostinec spánku." Tygran přečetl nápis na hostince, je černý, všude pavučiny.
"Ty to přečteš?" zeptala se Sky.
"Tygran má pravdu. Já to taky přečtu." Tygran se na mě podíval, něco se mu asi nezdálo. Jenom pokrčil rameny a vešel dovnitř. Pak jsme šli za ním. Se Sky, Tsuki a Naomi jsme si stoupili k sobě a kluci taky k sobě.
"Zdravim dámy!" vedle nás ze stropu prudce spadl nějáký muž ale kržel se trámu. Hned jsme s holkama vypískli. Kluci, kromě Tygrana a Manta, tyse tvářili jako na funuse, se nám smáli.
"Mauri zasel!" okřikla ho žena.
"Omlouvám se. Ale on je trochu nevychovaný. Vidimže jste pocestný kolik pokojůbudete chtít?" zeptala se a koukla se do knihy kolik mají volných pokojů. Sky nás spočítala. Jo je těžký si zapamatovat kolik nás je. Chtla sem Manta za ruku.
"Takže potřebujem devět pokojů pokojů. Z toho dva dvou lůžkový a ostatní po jednom."žena si nás všechny prohlídla od hlavy až po paty.
"Dobře." řekla prudce zavřela velkou knihu, z knihy se začala prášit, prach šel přímo na nás a všichni jsme kývli. Žena nás odvedla do našichni pokojů.
"Manto já z tohodle hostince mám divný pocit." když sem lehla na svojí postel. Manto si sedl na kraj postele. Manot mi řekl že tyhle pokoje jsou stejné, zaprášené a stejně všechno špinavé.
"Já taky mám divný pocit." přikývl Manto. Šla sem na chodbu chtěla sem zaklepat na dveře od Skyinýho pokoje ale když sem slyšela co dělaj, tak sem šla za Tsuki, sedla sme si na její postel, kde už seděla Naomi.
"Zelfi řeknu ti to takhle. Tady v tom hostinci sem už jednou byla. Zabyli mi tu nevlastní sestru i nevlastní matku. Měla sem se obě ráda ale na tenhle hostinec nezapomenu. Nikdy. Ta žena se vůbec nezměnila. Pamatuju si že tenhle hostinec byl unás, v Sumaně, takovýhle hostinec ale ze dřeva, nebyl takový černý, nečistý." Tsuki přešla ke komodě a přejela po ní prsty, černé jako uhel.
"Tady nikdo dlouho neuklízel." Tsuki si vzdychla.
"Hele co ty a Manto." Naomi se začala usmívat a sedla si naproti mně.
"CO?! Jenom jsme se hodně zblížili." vyhrkla sem.
"To říkáš ty." usmála se.
"Hele nech toho!" okřikla sem ji, všechny tři jsme si stoupli na postel a začly jsme polštářovou válku. Někdo otevřel dveře a dostal polštářem do hlavy. S Naomi s Tsuki jsme se začali smát že to byl Eiron. Já zavrávorala a padala sem na záda.
"A mám tě!" Manto mě chytl a postavil na zem
"Hele." začala Tsuki a hodila mi poštář.
"Všichni proti všem!" křikli s Naomi. A všichi jsme se začali mydlit polštářema. Až jsme všichni z té bitvy usnili v jednom pokoji.

Najednou mě probudil křkik. Všichni jsme sebou cukli a koukali jak vyvoraná myš. Krom Eirona ten dál spal. Toho by nevzbudila ani bomba.
"Kdo to zase řve?" řekla otráveně Naomi. Všichni jsme se zvedli, vykoukli ze dveří na chodbu. Sky litala po celé chodbě.
"Sky co blbneš? Všichni spalli u Tsuki." řekl Tygran ospalím hlasem, když vylez ze svého pokoje.
"Já bych vás neraději všechny zabila." křičelana nás Sky až na nás prsakala. Všichni jsme si otřeli od okna její sliny, jak prskala. Její oči nebyli stříbrné, ale temné, černé jako noc, jako tma v nějáké jeskyni.
"Dneska jdeme dál. Sbalit věci a za deset minut budete sezařený ve vestibulu!" křičela Sky. Všichni jsme vběhli do svých pokojů. Sbalit si své věci a pak jsem čekali ve vestibulu. Včera večer nebylo moc, vidět takže jsme kouali jako na větvi. V hostinci je asi kolem tří pater. A hodně sloupů na kterých jsou všlijaké dřevené sochy.
"Ta si dává na čas." řekl otráveně Tygran, všichni jsme si zívli a pak jsem se smáli.
"Co je vám tu k smíchu." koukal sem se Sky na krk, měla tam řetízek, černý přívěšek zlomeného srdce. Nikdy sem takovýhle přívešek neviděla.
"Ale takhle brzy odejdete?" opala se žena a měla na sobě župan, chundelatý a růžový, se stejně chundelatými a růžovýma pantoflema. Vlasy smotané do copu, rozcuchné a pod očima kruhy z nevyspání.
"Můse se vydat na cestu" Sky šla k hlavním dveřím, chtěla otevřít ale nešlo to.
"nenechám vás odejít mám tu devět skvělích míst kde si vás vystaví!" křikla a jzaykem po nás mrskla. Ale vy jsme vyskočili a schovali jsme se za sloupy. Krom Sky ta tam zůstalaa stoupla si vedle ní.
"Je vás o jednoho míň. A přidala se na moji stranu. Nebo-li na stanu Rafua. Bude mít velkou radost." zasyčela. Tygran se proměnil a skočil dolu. Soustředila sem, představila sem si jak na tu ženu padá zemina zárveň i s blesky. Ozvala se velká rána, hrom, syčení ohně, šplouchnutí vody, foukání větru a padání zeminy. Všechny nás napadlo to samé. Opatrně sem vykoukla z poza sloupu, všichni dole byl v pořádku. To mi nedje do hlavy.
"Nikdy nás nemůžete zneškodnit." šklíbla se žena. Naomi vyndala dýky a skočila dolu. Proskočila nějákou bublinou. Teď mě něco napadlo. Zaleza sme zase za sloup. Koukal sem se na Cākse. Ukázala sem mu gesty rukou co by mohl zkusit. Kývl. Seskočil nenápadně dolu a choval se za sloup. Doufám že to budefungovat. Cāks má tady v rukávě jedno eso. Má flétnu, kterou dokáže ovládat všechny nepřátelé, nebo ty kteří někoho ohrožují. Vždy si musí nastavit jméno té ososby co chce ovládat. Koukla sem se opatrně dolu a viděla jak Cāks hraje, ale nebylo nic slyšet. Slyší to jenom ten koho chce ovládat. Koukala sem se na druhou stranu. Sky bojovala s tou ženou. Hned ji zabila. Hostinec zmizel, pdala semvzduchem ale Manto mě chytl. Sky se probrala z tranzu. Z krku jí zmizel řetízek. Tygran chytl Sky.
"Co se stalo?" zeptala se když viděla na své ruce krev. Žena, co Sky zabila, ležela na zemi, vlasy neměla černé, změnili se jí do blond barvy, oči se jí z černé barvy zmenili na modro-zelenou barvu.
Župan jí zůstal, Eiron ženu převrátil na záda. Všichni jsme zatajili dech.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama